• +90 252 612 1632 / +90 0544 548 3232
  • info@akkasoglugrup.com

HABERLER

22 MART 2017

Burdur İli Güneş Sistemleri Enerji Sektör Çalıştayı

             Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde düzenlenen Güneş Sistemleri Enerji Sektör çalıştayında Şirketimiz AKKAŞOĞLU GRUP adına konuşan şirket CEO’muz  Tevfik AKKAŞ konuşmasında, şirket olarak sektörde AR-GE yatırımlarına önem verdiklerini bu kapsamda Üniversitemiz Teknokenti içerisinde araştırma merkezi ve üretime yönelik yatırımlarının bulunacağını, bu yatırımlarda Üniversitemiz akademik personeli ve öğrencileri ile işbirliği içinde olacaklarını ve sektöre yüzde yüz yerli malı ürünleri ile yeni boyutlar kazandıracaklarını belirtti. Kendilerine Şirketimiz adına teşekkür ediyoruz.                                                           

İŞİMİZDE ENERJİMİZDE GELECEĞİMİZ İÇİN

 


18 MART 2017

                                                                  Akkaşoğlu Grup yerli solar panel üretecek                                                                  

 ENERJİ GÜNLÜĞÜ HABERİ 

Enerji Günlüğü – Güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren Akkaşoğlu Grup, yerli solar panel üretmeye hazırlanıyor.

Akkaşoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Akkaş Enerji Günlüğü’ne yaptığı açıklamada Akkaşoğlu Grup Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, solar panel üretim tesisi kuracaklarını söyledi. Akkaş, “2018 yılının ortalarına doğru faaliyete geçirmeyi planladığımız fabrikanın yıllık üretim kapasitesini ilk aşamada 60+60+60 = 180 MW olarak planlıyoruz. Ancak fabrikamızı, üretim kapasitesini ileride yapacağımız iş birlikleriyle artırabilecek ve genişletebilecek şekilde dizayn ediyoruz” dedi.

EKİPMANIN BİR KISMI HAZIR

Kurulum çalışmaları kapsamında çeşitli firmalarla görüşmelerinin sürdüğünü aktaran Tevfik Akkaş, fabrikada kullanılacak farklı birkaç makinayı temin ettiklerini söyledi. Akkaş, Full Otomasyon sistemine sahip cihazların tekliflerini ise hala değerlendirmekte olduklarını kaydetti.

TESİS ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜNE

Fabrikada ilk aşamada idari kadro dahil toplamda 19 kişi istihdam edilecek. Üretim tesislerini birkaç farklı lokasyonda oluşturma kararı aldıklarını anlatan Akkaş, fabrikayı ilk etapta Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kampüsü içinde yer alan Teknokent’te üretime geçirmeyi planladıklarını söyledi. Üniversite’nin desteğiyle AR-GE çalışmaları yapmak için burayı tercih ettiklerini aktaran Akkaş, olası iş birlikleri çerçevesinde ileride Antalya ve Muğla’da da üretim noktaları oluşturmayı planladıklarını anlattı.

ARGE ÇALIŞMALARI 

Özellikle üretimde yerli katkı konusuna önem verdiklerini kaydeden Tevfik Akkaş, “Farklı üniversitelerimizle iş birlikleri yaparak AR-GE departmanımızı bilgi yönünden zenginleştirmeye çalışıyoruz. Türk mühendislerimizle özgün ve daha gelişmiş ürünler imal etmeyi planlıyor ve bu sayede ülkemizde solar teknolojisinin gelişimine de katkı sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.                                                                                                         Gizem ÇINAR                                               KAYNAK: http://www.enerjigunlugu.net/icerik/22204/akkasoglu-grup-yerli-solar-panel-uretecek.html


 28 ŞUBAT 2017 

ULUSLAR ARASI GÜNEŞ ENERJİ FEDERASYONU TÜRKİYE BÖLÜMÜ GÜNDER GENEL KURULU

Akkaşoğlu Grup olarak olağan GÜNDER genel kurlunda yerimiz aldık. Yeni yönetim kurulumuza başarılar diliyorum.

 


20 OCAK 2017

                                    Motorize güneş santrali kurucusu: Akkaşoğlu Grup                                            

 ENERJİ GÜNLÜĞÜ HABERİ   

                         

           Enerji Günlüğü – Güneş enerji santrali kurulumları yapan Akkaşoğlu Grup, ekipmanları kamyonete yükleyip köy köy gezerek hem tanıtım yapıyor hem sipariş alıyor.

Rüzgar ve güneş enerjisi sistemleri firması Akkaşoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Akkaş, Enerji Günlüğü’ne yaptığı açıklamada Akdeniz Bölgesi’nin çeşitli illerinde faaliyet gösterdiklerini söyledi. Başlangıçta yatırımcı olarak yola çıktıklarını anlatan Tevfik Akkaş, zamanla başkalarının yatırım ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm ortağı haline geldiklerini söyledi. Akkaş, “İşin en başında, projelerimiz konusundaki sorularımıza sektör içinden doyurucu cevaplar alamadık. Hal böyle olunca eğitim ve araştırma çalışmalarına yöneldik. Ve sonunda bu sorulara biz cevap verir duruma geldik. Bir zaman sonra baktık ki çözüm ortağı olmuşuz” diye konuştu.

SOLAR SEKTÖRÜNÜN ÖNÜ AÇIK 

Genel algının aksine, güneş enerjisi alanındaki yatırımların önünün kapatılmadığını belirten Akkaş “Zamanla sektördeki imkanlardan faydalanmak isteyen fırsatçılar ortaya çıktı. Devletin, bu yatırımların sağlıklı yapılması konusunda önlem alması ve bu konuda aktif davranması ihtiyacı ortaya çıktı. Teknoloji çok yeni ve hızlı değişen bir durumda. Bu sebeple geleceğe dönük çalışmak çok önemli” dedi.

KÖY KÖY GEZİP TANITIYORUZ

Türkiye’de hala elektriği olmayan köy ve mezralar bulunduğuna işaret eden Tevfik Akkaş, buralarda yaşayanlara da elektrik kullanma imkanı vermek için çalıştıklarını söyledi. Enerjiden yoksun köylere ulaştıklarını belirten Akkaş şöyle konuştu:

“Sektördeki diğer EPC firmalarından farklı olarak panelleri ve diğer ekipmanları pikaplara koyup, köy köy gezdik. Enerjiden yoksun yerlerdeki insanları; seralara, hayvan barınaklarına, ambarlara ve benzer yerlere güneş paneli kurup elektrik üretebilecekleri konusunda bilinçlendirdik. Köylülerle onların dilinden, en anlaşılır ve samimi şekilde konuştuk. Hiç problem yaşanmadı mı? Elbette yaşandı. Ancak biz yeri geldiğinde kendimizden maddi olarak da ödün vererek sorunları çözüyoruz. Sonuç olarak aldığımız tepkiler çok güzel.”

BÜYÜK-KÜÇÜK İŞ AYRIMI YOK

“Bizim işimiz, geleceğimiz” sloganıyla faaliyet gösterdiklerinin altını çizen Akkaş “Bu işin büyüğü, küçüğü yok. Türkiye enerji konusunda çok büyük potansiyele sahip. Bunun kıymeti bilinmeli. Özellikle firmaların, yatırımcıları bilgilendirmesi, bu alandaki gelişim için çok önemli. Bu sektörde bakım elemanından üreticisine kadar tüm paydaşlar kazanç sağlayabilir” ifadelerini kullandı.

Gizem ÇINAR – Enerji Günlüğü

KAYNAK:  http://www.enerjigunlugu.net/icerik/21564/motorize-gunes-santrali-kurucusu-akkasoglu-grup.html                10 ARALIK 2016

SOLAR TR KONFERANSI

Solar TR 2016 Konferans ve Sergisi. 6-8 Aralık 2016 tarihleri arasında GÜNDER tarafından Pullmann İstanbul Airport ve Convention Center’da düzenlendi. Akkaşoğlu Grup olarak bizlerde katılımlarımızı GÜNDER üyesi olarak yerine getirdik. İnşallah ilerleyen yıllarda dahada aktif halde yerine getirmeye çalışacağız.

 


24 KASIM 2016

ÇATI PROJESİ HABERİ 

Akkaşoğlu Grup’tan Güneş Yatırımları Akkaşoğlu Grup güneş yatırımlarına devam ediyor.
Projelerden biri kapsamında, Muğla ilide 100 bin metrekarelik bir alana sahip alabalık çiftliğinin havuzlarının üzeri 6 metre yüksekliğinde konstrüksiyon yapı ile kapatılarak çatı malzemesi kullanmaksızın güneş panelleri aynı zamanda çatı malzemesi olarak
kullanılacak. Projede şu anda yapılan başvuruların yanıtları beklenirken ilk etap olan dört dönümden oluşan bölümün konstrüksiyon çalışması tamamlandı. Toplam proje bütçesi ise 16 milyon Euro. 3 milyon dolar maliyetli, Fethiye ilçesi 2 MW arazi projesinin kurulumunun da 2017 yılının ortalarında tamamlanması bekleniyor. Akkaşoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Akkaş, özellikle Akdeniz ve Ege’de tarımsal faaliyetlerin yüksek olduğu düşünüldüğünde tarlalarda, meralarda, seralarda ve evlerde bulunan sulama pompalarının güneş
enerjisi ile çalışması yönünde çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Bunun içinde de köyler, beldeler gezilerek halk güneş enerjisi konusunda bilgilendiriliyor. Akkaş, sözlerine, Önümüzdeki dönemde Akkaşoğlu Grup olarak yenilenebilir enerji üzerine geniş kapsamlı ve seçeneği bol olan bir showroom çalışmamız olacaktır. Gerek invertör firmaları, gerekse de panel üretici firmalarımızla toplantılar gerçekleştirmekteyiz” diye devam etti.

 


23 KASIM 2016

RENSEF FUARI 

17-19 Kasım 2016 tarihleri arasında Antalya Cam Piramit’te düzenlenen RENSEF 4 Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği Fuarına bizlerde katılımda bulunarak hem yatırımlarımız hemde yatırımcılarımızı yeni teknolojiler konusunda bilgilendirme fırsatı bulduk.

 


11 KASIM 2016

AKKAŞOĞLU GRUP 900 KW HES İŞLETMELERİ VE REVİZYONU ALDI

Akkaşoğlu Grup olarak 3×250 kw ve 1 adet 150 kw dan oluşan 4 adet mikro HES ( Hidro Elektrik Santrali ) işletme ve bakımını alarak çalışmalarına bütün hızıyla başladı.


 


07 KASIM 2016

EİF ENERJİ KONGRESİ

3-4 KASIM 2016 tarihinde gerçekleşen Kapsamlı bir organizasyon olan EIF2016; enerji sektörü üst düzey şirket yöneticilerini, karar alıcıları,enerji sektörü kanaat önderlerini, sivil toplum kuruluşları katılmda bulundular bizlerde Akkaşoğlu Grup olarak yerimizi aldık.


17 EKİM 2016

23. DÜNYA ENERJİ KONGRESİ İSTANBUL

Enerji sektörünün önde gelen isimleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde 9-13 Ekim’de İstanbul‘da gerçekleştirildi. Akkaşoğlu Grup olarak bizde davetlilerin yanında ülkemiz ve geleceğimiz için yerimizi aldık.


08 AĞUSTOS 2016

YATIRIMCI GÖZÜYLE GÜNEŞ ENERJİSİ RÖPORTAJ

Enerji Günlüğü yazarlarından Hasan YİĞiT Beyfendi Yönetim Kurulu Başkanımız Tevfik AKKAŞ ile yatırımcı yönünden güneş enerjisi isimli röportajını yayınladı.


21 TEMMUZ 2016

AKKAŞOĞLU GRUP ÖDÜL ALDI

Akkaşoğlu Grup bölgesel bir araştırma sonucunda, bölgesel yatırımlarda öncülük ödülüne layık görüldü. İŞİMİZ, GELECEĞİMİZ.

 


08 HAZİRAN 2016

10 MW ÇATI PROJESİ 

Akkaşoğlu Grup olarak yatırım projelerimize hız kesmeden devam etmekteyiz. Muğla ili Fethiye ilçesinde bir yetiştirme çiftliği çatısına geliştirmekte olduğumuz çatı projemizin ilk etabı ölçümleri tamamlanmak üzere inşallah en kısa zamanda tamamını tamamlamış olacağız.

 


10 MAYIS 2016

SEYDİKEMER ENERJİ 2 MW ARAZİ PROJESİ

Akkaşoğlu Grup olarak 2 mw Seydikemer Enerji Projemizin zemin düzenleme çalışmalarına başladık. inşallah 2017 yılının ilk aylarında hizmete girmiş olacak.

 

 


11 NİSAN 2016

SOLAREX 9. ULUSLAR ARASI GÜNEŞ ENERJİSİ VE TEKNOLOJİLERİ FUARI

7-09 Nisan 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Solarex 2016-9.Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı gerçekleşti. Akkaşoğlu Grup olarak gerekli katılımda bulunduk ve sevindirici bir haber ile birlikte geldik. Uluslar arası güneş enerji federasyonu Türkiye bölümü GÜNDER’ e üyeliğimiz kabul edilmiş olduğunu tüm yatırımcı ve tenoloji ortaklarımıza gururla duyurmaktayız.

  


20. MART 2016

100.000 ÇATI PROJESİ ÇALIŞTAYI

GÜNDER 100.000 çatı projesi 2 nci çalıştayı 18 Mart 2016 tarihinde İstanbul’da Nippon otelde düzenlendi. Akkaşoğlu Grup olarak gerekli katılımda bulunarak, sektör gelişmesinin nasıl ilerleyeceği ve yöntemleri konusunda bilgilendirmelerde bulunduk.